Star Radio

Star Radio

Љубов, Музика, Енергија!

Tyylilajit: Pop Music, Rock, Talk

Noin Star Radio

Стар Медиа е професионалнен балкански музички стриминг медиум кој започна со работа на 14 декември 2011 година. Работиме на професионална студиска аудио опрема во простории специјално уредени за реализација на нашата програма. Располагаме со два професионални стримиг сервери преку кои ја слушате нашата програма во висока резолуција на звук и тоа веб страна и надворешни реемитувачи во 1411 kbps Flac и 320 kbps AAC и андроид апликација во AAC+ 48 kbps. Можете да не слушате секој ден, секаде во светот, 24 часа онлајн на нашата веб страна www.radiostar.pro или преку нашата андроид апликација која е достапна за гратис симнување на Play Store. Сериозноста на нашиот бренд ја поткрепува фактот што програмата ја реализираме во две професионални аудио студија. Во нашата програмска шема нудиме квалитетен избор на балканска музика, емисии во живо со забавно-едукативен карактер, топ листи и уште многу други содржини кои можат да го привлечат вашето внимание. Нашиот тим го сочинуваат професионалци со долгогодишно искуство во оваа дејност кои се секогаш спремни да одговорат на предизвикот и да ги исполнат Вашите музички барања. Во склоп на нашиот медиум функционираат 6 (шест) музички канали на кои презентираме различни музички жанрови: Стар во Живо – Балканска забавна музика (нова и стара), Стар Екс Ју Ретро – 100% Екс Ју ретро забавна поп-рок музика, Стар Народна – Балканска народна музика, Стар Плус – Балканска поп, денс и трап музика, Star World Retro – Светски евергрин хитови, Стар Боеми – Боемско-кафански хитови. Се надеваме дека тука ќе го пронајдете својот омилен музички стил и ќе уживате во оригиналната енергија. Благодариме што сте дел од нашите слушатели и уживајте со Стар Медиа.

Käyttäjien luokitus:

Taajuudet

Yhteydet

Verkkosivusto: https://radiostar.pro

Puhelin: +38977571535

Sähköpostiosoite: info@radiostar.pro

Lisää tämän radion widget verkkosivustollesi
Broadcast Monitoring by ACRCloud

Aiheeseen liittyvät radioasemat

Radioasemat Tyylilajeittain

Twitter