Radio Monkey

Radio Monkey
Play

Radio Monkey

Volume
Unfavorite Pop Up

Radio Monkey Hakkında

Monkey е непрофитабилно интернет радио ! Презентира претежно ЕКС ЈУ поп и рок музика, но тука се и неизоставните хитови од светската сцена како и светски ретро хитови кои како и виното колку се постари толку се подобри. * Ние не создаваме музика но правиме таа музика да го најде вистинскиот пат до вашето срце и да ви ја разгали душата. * Ние презентираме песни чии стихови ќе ве потсетат дека животот е убав и вреди да се живее и ужива во него. *Ќе ве потсетат и на љубовта,на онаа вистинската или на неостварената,на изгубената или на заборавената... Радио Манки е тука да ви подаде рака и да ве потсети:Живејте го животот ВРЕДИ ДА СЕ САКА !

Kullanıcı Puanları:

star star star star star
star star star star star
Frequencies

Frekanslar

Microphone

Kişiler

Websitesi
https://radiomonkey3.wixsite.com/radiomonkey
E-posta
radiomonkey@gmail.com
Bu radyo aracını web sitenize ekleyin
Broadcast Monitoring by ACRCloud

Bağlantılı İstasyonlar